Kiemelt hírek Sport Szentes

A szenior úszók eddigi legnagyobb hazai sikere

Az aktuális COVID helyzet miatt nem kis izgalmak előzték meg az áprilisban elhalasztott 9. Fedettpályás Szenior Úszó OB megrendezését. Az eredeti rendező lemondta a versenyt a járvány kiszámíthatatlansága, illetve a résztvevők életkora miatti nagyobb veszélytényező miatt.

Később viszont a Hódmezővásárhelyi Gyarmati Dezső Uszoda az előző hetekben rendezett gyermek és elitversenyek tapasztalatait elemezve egy napba sűrítve, rövidített programmal vállalta a sportrendezvény lebonyolítását, amely a jövő év májusában, Budapesten rendezendő Masters Úszó Európa Bajnokságra való felkészülés állomása is volt.

Így november 7-én jó lehetőség kínálkozott arra, hogy a versenyzők megússzák a nevezési időket az EB-re, hiszen 2020-ban erre nem sok alkalom kínálkozott, s ki tudja 2021-ben az EB nevezési határidő előtt hányszor állhatnak rajtkőre a szeniorok, hogy érvényes időt érjenek el. Ezzel a lehetőséggel sokan éltek is, a kimaradt versenyek és edzések ellenére is több országos csúcs és egyéni csúcs született.

Az úszóversenyt az aktuális rendeletekkel összhangban, fokozott elővigyázatossággal, odafigyeléssel tartották meg. A résztvevők nagyon fegyelmezetten viselkedtek, közreműködtek abban, hogy minél kisebb legyen a veszélytényező. Elmaradtak a máskor természetes baráti ölelkezések, de nagyon örültek a találkozásnak, versenyzésnek.

A Szentesi Delfin Egészségmegőrző Sport Club szeniorjai az eddigi legnagyobb sikert könyvelhették el, hiszen mindössze 19 fős csapatukkal, 42 egyesület közül magabiztosan nyerték meg a pontversenyt a HÓD Triatlon és Öttusa, valamint a Budapesti Delfinek csapati előtt. 37 egyéni bajnoki cím mellé még váltóban is 4 aranyat szereztek.

A képen a következők lehetnek: 3 ember, álló emberek és túra/szabadtéri

Egyéni eredmények
Berezvainé Virágos Éva: Bajnok: 400 gyors, 50 hát, 50 gyors, 200 vegyes, 100 hát, 100 gyors
Melkuhn Dezső: Bajnok: 100 pille, 400 gyors, 50 gyors, 200 vegyes, 50 pille, 100 gyors
Tari László: Bajnok: 100 hát, 50 hát, 100 gyors, 100 mell, 200 vegyes, 2. hely: 50 mell
Kovács Attila: Bajnok: 400 gyors, 50 hát, 50 gyors, 100 hát, 2. hely: 100 gyors
Felvégi Zsuzsanna: Bajnok: 400 gyors, 100 pille, 50 pille, 100 gyors, 2. hely: 50 gyors
Dr. Venczel Kincső: Bajnok: 400 gyors, 100 pille, 200 vegyes
László Márk: Bajnok: 100 pille, 200 vegyes, 100 hát
Pólyáné Téli Éva: Bajnok: 100 mell, 50 mell, 2. hely: 50 pille, 100 pille
Kiss Csaba: Bajnok: 100 pille, 200 vegyes, 2. hely: 400 gyors
Maczula Zoltán: Bajnok: 50 gyors, 2. hely: 100 gyors
Lucz Imre: Bajnok: 50 pille, 4. hely: 50 gyors, 5. hely: 50 mell, 50 hát
Horváth Roland: 2. hely: 100 mell, 50 pille, 3. hely: 50 hát, 50 gyors, 50 mell, 100 gyors, 4. hely: 400 gyors, 200 vegyes, 5. hely: 100 hát
Vidóczy Zalán: 2. hely: 100 pille, 200 vegyes, 3. hely: 100 hát
Bíró Dániel: 2. hely: 50 gyors, 50 pille
Dr. Cserháti Nóra: 2. hely: 400 gyors, 3. hely: 50 mell, 50 gyors
Török Imre Gábor: 2. hely: 100 mell, 3. hely: 50 mell, 50 gyors
Dr. Szabó László: 3. hely: 50 pille, 5. hely: 50 gyors
Hoffmann Csaba: 4. hely: 50 mell, 100 mell, 10. hely: 50 gyors

Váltók
4×50 m MIX vegyesváltó
II. kcs: Bajnok: Szentes (László Márk, Dr. Venczel Kincső, Vidóczy Zalán, Felvégi Zsuzsanna)
III kcs: Bajnok: Szentes (Horváth Roland, Téli Éva, Kiss Csaba, Cserháti Nóra)
IV. kcs: 2. hely: Szentes (Virágos Éva, Fehér Judit, Tari László, Maczula Zoltán)

4×50 m férfi gyorsváltó
II. kcs: 2. hely: Szentes (Hoffmann Csaba, László Márk, Vidóczy Zalán, Horváth Roland)
IV. kcs: Bajnok: Szentes (Tari László, Kovács Attila, Maczula Zoltán, Szabó László)

4×50 m női gyorsváltó
III. kcs: Bajnok: Szentes (Virágos Éva, Téli Éva, Cserháti Nóra, Felvégi Zsuzsanna

Vélemény, hozzászólás?