Kiemelt hírek Sport Szentes

Az ország legjobb tornászai között a “Kosztások”

A FLIKK Készség-és Mozgásfejlesztő Közhasznú Sportegyesület tornászai közül a Szentesi Koszta József Általános Iskola versenyzői még tavaly, december közepén a Torna Diákolimpia megyei döntőjén nagyszerűen versenyeztek, és eredményeik elapaján bejutottak az országos elődöntőbe.
Az I. korcsoportoscsapat a 2. helyen végzett, és az egyéni összetettben az első három helyet is hozták.
A II. Korcsoportos versenyzők a 2. helyen végeztek. Egyéni összetettben pedig a 4. és az 5. helyet sikerült megcsípni.
A folytatásban, Kecskeméten, a Lánchíd utcai iskolában február 18-án rendezték meg a Torna Diákolimpia Országos elődöntőjét. Itt is remek eredmény értek el a “Kosztás” tornászok.
Mindkét korcsoportban 11 csapat indult, az ellenfelek között volt Kecskemét, Baja, Szeged, Békéscsaba Gyomaendrőd, Mezőberény legjobb csapata.
Az I. korcsoport versenyzői a 2. helyen végeztek:
Túri Anna, Czakó Molli, Czakó Liza, Vincze Kincső, Ambrus Szófia, Török Viktória, Béni Kinga és Pető Lina.
A II. Korcsoportversenyzői ugyancsak a 2. helyen végeztek:
Szabó Adrienn, Pakó Lilla, Iván Nóra, Juhász Janka, Csernus-Turza Csillag, Konkoly Linett, Gere Ágnes és Szabó Vanda.
Mindkét csapat továbbjutott a budapesti országos fordulóra, vagyis az ország 12 legjobb tornász csapat között tudhatja magát.
Egyéni összetettben – kiváló teljesítményével – Csernus-Turza Csillag a 2. helyet szerezte meg.
Felkészítőjük: Oroszi Szilvia, tovább Borbás Edit és Kis-Tóth Tamás
(A videón: a siker utáni felszabadult mozgásforma bemutatók.)

 

Vélemény, hozzászólás?