Szentesen a Városi Könyvtárban, a Krúdy Gyula Baráti Kör és a Szentes-Csongrád Rotary Club tagjai október 7-én felolvasó estet tartottak George Orwell és Földes Imre műveiből.
Az est rendezője, dr. Horváth György elmondta, hogy véletlenszerűen esett a választás a két szerzőre, az írásokat már nagyobb tudatossággal választotta.
Földes Imre ma már kevésbé ismert, ugyanakkor a két világháború közötti időszak egyik legnépszerűbb színpadi szerzője. Ő volt Viktória és a Hawai rózsája operettek szövegírója is, darabjait a világ számos országában bemutatták.
Ezúttal a Pántlika című, egy vidéki úriházban játszódó, derűs, fordulatokkal teli történetet feldolgozó alkotásából olvastak fel részleteket.
A program második részében George Orwell: Állatfarm című, allegórikus modern meséjéből elevenítettek fel a „Disznók” fejezetet.
Képgaléria:
https://www.facebook.com/pg/szentesigyors/photos/?tab=album&album_id=4519481054789683