A Szentesi Farkasok Kézilabda Club felnőtt férfi csapatot indított a 2017/2018-as megyei bajnokságban, és október 11-én megkezdte a bajnoki küzdelmeket. A rajt vegyesen sikerült, bár a végeredmény egyértelmű lett:
Szentesi FKC – HKE 20:37
A számoknál kissé árnyaltabb a kép, ha a Kurca-parti gárda játékát nézzük. Különösen az első félidőben egyenlő partnere volt ellenfelének a sok (nagyon) fiatalt felvonultató hazai együttes, később fizikailag és fejben is elfáradtak.
Orosz Tibor így értékelt a mérkőzés lefújását követően: ez az első bajnoki mérkőzésünk. Látszott, hogy a hódmezővásárhelyi gárda rutinosabb játékosokból áll, és „20 kilóval nehezebbek” voltak. Mi sokat kapkodtunk, a védekezésünk nem állt még fel, de küzdöttünk, harcoltunk, „nem adtuk olcsón a bőrünket”. Jól esett, hogy az ellenfél játékosai is dicsérték a csapatot, ők is látják a fejlődést.
Képgaléria: