Hírek Kiemelt hírek Sport Szentes

Jól szerepelt a SZVÚC – kiváló időket úsztak versenyzői

A Hód Úszó SE szervezésében július 10-11-én zajlott a delfin korosztály versenyzőinek régióbajnoksága a hódmezővásárhelyi Gyarmati Dezső Sportuszodában. A 8-9 éves lányok és 9-10 éves fiúk számára kiírt regionális bajnokságon a Dél-Alföld mellett, az Észak-Magyarország és az Észak-Alföld régióit is vendégül látták egy jó hangulatú, két napos programon.
Természetesen ott voltak a Szentes Városi Úszóklub (SZVÚC) delfin korosztályú úszói is, az egyesületet 6 versenyző képviselte. Közülük néhányan fantasztikus időket úsztak, továbbá elért helyezéseik alapján az összesített pontversenyben a második helyen végzett a csapat.
Váltókban elért eredmények:
-4×50 m mix vegyesváltó: II. hely (Ugrai Alma, Tajnai Lilla, Rajos Dávid, Nagy- Tarnóczi Endre)
-4×50 m fiú gyorsváltó: III. hely (Nagy- Tarnóczi Ednre, Rajos Dávid, Fűri Benett, Komáromy Vilmos)
-4×50 m mix gyorsváltó: II. hely (Ugrai Alma, Tajnai Lilla, Rajos Dávid, Nagy- Tarnóczi Endre)
-4×50 m fiú vegyesváltó: II. hely (Nagy- Tarnóczi Ednre, Rajos Dávid, Fűri Benett, Komáromy Vilmos)
A gyermekek 8 db aranyérmet, 20 db ezüstérmet és 14 db bronzérmet, összesen 42 érmet nyertek. Az éremeső mellett néhány ranglista vezető helyet is megszereztek:
– Rajos Dávid 50 m pillangóúszás versenyszámban úszott 0:33,88-as idejével és 100 m pillangóúszás versenyszámban úszott 1:14,79-es idejével vezeti az országos korosztályos ranglistát
– Nagy-Tarnóczi Endre 50 m mellúszás versenyszámban úszott 0:41,60-as idejével nevezheti magát az országos korosztályos ranglista vezetőjének.