Kiemelt hírek Sport Szentes

Jól szerepeltek a szentesi úszók a rövidpályás Hód Kupán

Hódmezővásárhelyen, a Gyarmati Dezső Sportuszodában október 10-11-én rendezték meg az V. Nemzetközi Rövidpályás Hód Kupa úszóversenyt.

A megméretésen 31 egyesület 469 úszója vett részt, köztük a Szentes Városi Úszóklub (SZVÚC) 26 úszójával. Ragyogóan szerepeltek a szentesiek, hiszen 46 egyéni és négy váltó érmet szerezve összesítésben az előkelő 3. helyen végeztek.

Nagy-Tarnóczi Endre 6, Tofán Regina 3 egyéni számban végzett az első helyen. Jól szerepelt még Adorján Kende és Rajos Dávid is, de tulajdonképpen az összes, dobogós helyen végzett úszót dicséret illet. (Felsoroljuk a nevüket, eredményeiket.)

A versenyen résztvevő összes úszó közül – korcsoportonként – kiemelték azokat, akik az 50 m-es számok alapján a legtöbb LEN pontot érték el. Két szentesi is rajta van ezen a listán:
A 2011-es évjáratban Nagy-Tarnóczi Endre
A 2012 és fiatalabbaknál: Fűri Benett

A képen a következők lehetnek: 16 ember, álló emberek

A szentesiek dobogós eredményei (korcsoportonként)

4*50m MIX gyorsváltó
2. Szentes Városi ÚK (Tofán Regina, Tóth Emese, Horváth Noel, Repka Marcel)
50m férfi pillangóúszás
1. Rajos Dávid
1. Fűri Benett
2. Komáromy Vilmos

50m női pillangóúszás
2. Tofán Regina
3. Tóth Emese

50m férfi hátúszás
1. Nagy-Tarnóczi Endre
3. Fűri Benett

200m férfi mellúszás
1. Adorján Kende
2. Horváth Noel

50m férfi mellúszás
1. Adorján Kende
3. Horváth Noel
2. Puskás Marcell
1. Nagy-Tarnóczi Endre
1. Komáromy Vilmos
3. Fűri Benett

50m női mellúszás
3. Tofán Regina
3. Gyánti Lilla

50m férfi gyorsúszás 1. Nagy-Tarnóczi Endre
3. Fűri Benett

50m női gyorsúszás
1. Tofán Regina

4*50mférfi gyorsváltó
1. Szentes Városi ÚK (Kiss Károly, Rajos Dávid, Puskás Marcell, Nagy-Tarnóczi Endre)

100m férfi vegyesúszás
2. Nagy-Tarnóczi Endre
3. Rajos Dávid
2. Fűri Benett
3. Komáromy Vilmos

100m női vegyesúszás
2. Tofán Regina
2. Tajnai Lilla

100m férfi pillangóúszás
2. Kiss Károly
2. Rajos Dávid

100m női pillangóúszás
1. Tofán Regina
3. Tóth Emese

100m férfi hátúszás
1. Nagy-Tarnóczi Endre
2. Rajos Dávid
2. Fűri Benett

100m férfi mellúszás 2. Kanfi Horvát Levente
3. Puskás Marcell
1. Nagy-Tarnóczi Endre
3. Rajos Dávid
1. Komáromy Vilmos
3. Fűri Benett

100m női mellúszás
3. Tóth Emese
3. Gyánti Lilla

100m férfi gyorsúszás
1. Nagy-Tarnóczi Endre
3. Rajos Dávid
3. Komáromy Vilmos

100m női gyorsúszás
1. Tofán Regina
1. Tajnai Lilla

4*50m MIX vegyesváltó
2. Szentes Városi ÚK (Horváth Noel, Puskás Marcell, Tóth Emese, Tofán Regina)
2. Szentes Városi ÚK (Nagy-Tarnóczi Endre, Gyánti Lilla, Rajos Dávid, Ormai Dorka)

A képen a következők lehetnek: 2 ember, álló emberek

(Fotók: Hódúszó SE)

Vélemény, hozzászólás?