A Koszta József Múzeumban Beke Mari művészet-és múzeumpedagógus vezetésével múzeumpedagógiai csoport jött létre, akik a tanév során interaktív műhely-foglalkozásokat tartanak a bejelentkező általános- és középiskolás csoportoknak.
Ennek az egyedi, és több éve kidolgozott, megalapozott oktatási sorozatnak az első állomásaként szeptember 26-án a Kiss Bálint Református Általános Iskola 5. osztályos tanulói vették birtokukba a napokban kialakított múzeumpedagógiai látványtárt és műhelyt.
A programsorozat alcíme: “Őskortól Leonardóig”, ennek megfelelően ezúttal az őskor „szobrászatával” foglalkoztak. A „kihelyezett tanítási órán” Beke Mari, BonisBona díjas nemzeti tehetséggondozó tanár, a múzeum munkatársa beszélgetett (igen) a gyerekekkel a történelmi korról, az akkori kultúráról, bemutatott néhány korabeli ’szobor’ másolatát (köztük gyerekmunkákat), majd az előre elkészített agyaggal dolgozva mindenki elkészíthette saját maga alkotását.
Munka közben:
https://www.facebook.com/lajos.karpati.3958/videos/167938334121208/?t=46
A foglalkozással nyílt meg az intézmény 2018/2019-es múzeumpedagógiai éve. Idei újdonság, hogy a “művészettörténet éve” elnevezésű tanévre elkészült egy látványtár, amelyben az egyetem kultúra tárgyi dokumentumaiból láthatnak a diákok válogatást, találhatók egzotikus- egyedi alkotások is, és természetesen egy hosszú polcon a magyar népi kultúra tárgyai is helyet kaptak.
A múzeumpedagógiai csoport vezetője, Beke Mari elmondta, hogy a Kiss Bálint Református Általános Iskolával és a Koszta József Általános Iskolával már kialakult a rendszeres együttműködés, ennek kiépítése folyamatban van a Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskolával, de más intézmények is jelezték ebbéli szándékukat.
Képgaléria: