Kiemelt hírek Szentes

Spartacus Kupa Tájékozódási Túraverseny

A Szentesi Spartacus Szabadidős Sport Egyesület szervezésében június 29-én, a Kunszentmárton-Csengedi holtág melletti Cifraduda erdőben rendezték meg a Spartacus Kupatájékozódási túraversenyt, amely az Országos Tájékozódási Csapatbajnokság VIII. fordulója volt.

Az A, A36, A50 kategóriák azonos pályán, valamint az A60, A70, A80 kategóriák szintén azonos pályán versenyezhettek, emellett egy B és egy EC kategóriás pályával várták a csapatokat.

Összesen 24 csapat (50 fő) versenyzett ezen a napon.

Kategóriánként:

• A, A36, A50: 7 csapat,                      16 fő
  • A60, A70, A80: 5 csapat,                       12 fő
  • B: 11 csapat,                    20 fő
  • EC: 1 csapat,                         2 fő

A versenyközpont a Körös Horgászegyesület Horgásztanyáján lett kialakítva, ahol fedett épület és WC is rendelkezésre állt, valamint parkolást is itt tudtak biztostani.

Az erdő és a táj szépségének élvezeti értékét erősen korlátozta az utóbbi 3 hétben elszaporodott szúnyogok hada. A csapatok nagy csípésállóságát itt szeretnénk megköszönni. A pálya a korábbi jelentős esőzések után a forró nyári időnek köszönhetően kiszáradt. A zsombékok és a felnőtt lágyszárúak, azonban nehezítették a versenyzők dolgát.

A36, A50 teketóriában: budapesti, kiskőrösi és bajai csapatok végeztek a dobogón,

A60-A70 kategóriában Siklósi siker született, két budapasti csapat állhatott még a dobogóra.

B és C kategóriában a Budapestről érkezett csapatok állhattak a dobogóra.

A versenyt a Szentes Város Önkormányzatának Ifjúsági, Kulturális és Sportbizottsága támogatta.