Kiemelt hírek Sport Szentes

Újabb szép úszósikerek

Az elmúlt hétvégén két megméretésen is részt vettek a Szentes Városi Úszóklub sportoló. Tótkomlóson – július 25-én – egy népesebb (27 fő) csoport vett részt. Itt a motiváció felélénkítése, versenyzési lehetőség biztosítása, az érmek szerzése volt a fő cél – aminek meg is feleltek.

 

 

Hódmezővásárhelyen – július 26-án – egy kisebb csoport versenyzett, itt már sokkal erősebb mezőny jött össze, a szintfelmérés és az időeredmény javítása volt a fő feladat.

A Hódmezővásárhelyi Strandfürdő hivatalos átadásának 90. évfordulója tiszteletére július 26-án „Jubileumi Emlékverseny”-t rendeztek a Gyarmati Dezső Sportuszodában.

A szentesi úszók dobogós” eredményei (korcsoportokra bontva):

50m férfi gyorsúszás:
1. Horváth Noel
1. Nagy-Tarnóczi Endre
3. Rajos Dávid

50m női pillangóúszás:
3. Tóth Emese

50m férfi pillangóúszás:
3. Repka Marcell
3. Nagy-Tarnóczi Endre

200m női hátúszás:
3. Orbán Réka

50m férfi mellúszás:
2. Horváth Noel
1. Nagy-Tarnóczi Endre
2. Rajos Dávid

400m férfi vegyesúszás:
3. Horváth Brendon

Összesen 16 egyesület versengett (köztük a szentesi Four Diamonds SE is) a pontszámok alapján a 4. helyen végzett az Úszóklub csapata – 3 arany, 2 ezüst és 6 bronzérmet, illetve további helyezéseket nyerve.

Tótkomlóson, a Rózsa Fürdő 33 1/3 méteres medencéjében július 25-én rendezték meg a XV. Rózsa Kupa úszóversenyt, melyen részt vett a Szentes Városi Úszóklub csapata is.

 

A szentesiek érmes helyezései, korcsoportonként:

100 m. fiú mellúszás:
1. Horváth Brendon
1. Adorján Kende

100 m. leány mellúszás:
2. Orbán Réka

33 m. fiú mellúszás:
1. Horváth Noel
1. Rajos Dávid
2. Nagy Tarnóczi Endre
1. Füri Benett
1. Halász Bence
2. Gyánti János

33 m. leány mellúszás:
2. Simon Alma
3. Vidovenyecz Adél
1. Tofán Regina
1. Tóth Emese
2. Mészáros Luca
3. Bugyi Gréta

100 m. fiú gyorsúszás:
3. Adorján Kende

100 m. leány gyorsúszás:
2. Orbán Réka

33 m. fiú gyorsúszás:
1. Horváth Noel
3. Kiss Károly
2. Nagy Tarnóczi Endre
3. Rajos Dávid
2. Füri Benett
1. Gyánti János
2. Halász Bence
3. Széll Zoltán Brian

33 m. leány gyorsúszás:
3. Simon Alma
1. Tofán Regina
2. Tóth Emese
2. Gyánti Lilla
2. Tajnai Lilla

33 m. fiú pillangóúszás:
1. Horváth Noel
2. Nagy Tarnóczi Endre
3. Rajtos Dávid

33 m. leány pillangóúszás:
1. Tofán Regina
1. Tóth Emese
3. Gyánti Lilla
3. Ormai Dorka
100 m. fiú hátúszás:
2. Horváth Brendon
3. Adorján Kende

100 m. leány hátúszás:
1. Orbán Réka

33 m. fiú hátúszás:
2. Horváth Noel
2. Nagy Tarnóczi Endre
3. Rajos Dávid
1. Füri Benett
1. Gyánti János

33 m. leány hátúszás:
1. Tofán Regina
2. Tóth Emese
2. Tajnai Lilla
2. Mészáros Luca
3. Horváth Lili

133 m. fiú vegyesúszás:
2. Horváth Brendon
3. Adorján Kende

133 m. leány vegyesúszás:
2. Simon Alma

4*33 m. fiú vegyesváltó:
3. Szentes Városi ÚC
(Rajos Dávid – Nagy Tarnóczi Endre – Kiss Károly – Mészáros Zsombor)

A 15 Rózsa Kupa úszóverseny összesítésében (12 csapat közül): második lett a Szentes Városi ÚC.

Képgaléria:
https://www.facebook.com/pg/szentesigyors/photos/?tab=album&album_id=4156348924436233

Vélemény, hozzászólás?