Dani Imre nívódíjas költő „Béküljetek meg!” című verseskötetének zenés bemutatóját rendezték meg január 14-én a Szentesi Városi Könyvtárban. A szerzővel Jóbi Annamária zenész, költő beszélgetett a kötetről, de egy kicsit az alkotót, a művészt is bemutatva.
Dani Imre orosz – angol – magyar szakos ny. középiskolai tanár, és valóban alkotóról van szó, hiszen költemények mellett novellát is ír, az irodalom mellett a zenével is foglalkozik. Műveit rendszeresen közlik antológiákban, folyóiratokban.
Írásaiban nem éppen egyszerű témákat dolgoz fel a szerző, aminek az is az egyik oka, hogy a mindennapi életünk is egyre bonyolultabb. A költő harmadik verses kötete, a 6 év terméséből összeválogatott versek legfőbb üzenete, hogy az embereknek össze kell fognia csak így érhető el a béke.
Részlet a címadó versből:
Béküljetek meg!
Ti mind, kiknek vérét
forralja az ostor,
tudom, kirajzotok
majd csapatostól,
összefonódva, miként
a tüskés cserje,
mely nem tűri, hogy
barom legelje-
kapaszkodjatok össze,
keljetek föl,
legyetek egész,miként
osztatlan a kör,
ám előbb, együtt, de
végleges – végleg
béküljetek, mondom
béküljetek meg !
A zenés est során közreműködött Varga Nándor előadóművész, és az Artus duó, melynek a költő maga is tagja.
(Fotók: Doba Lajosné)